












686 PBR Cooler Insulated Jacket 2026 - Men's
2026 686 PBR Cooler Insulated Jacket
From après to all-day missions, the 686 PBR Cooler Insulated Jacket brings the party wherever you ride. Developed with Pabst Blue Ribbon, this waterproof jacket features infiLOFT® insulation and a stealth 6-pack cooler pocket on the back. Complete with an integrated bottle opener and critically taped seams, it’s equal parts functional and festive—ready for snow, slush, or celebratory laps.
Summary
| Fit | Articulated Fit |
| Length | Hip-Length |
| Material | 2-Layer infiDRY® 10K 100% Polyester + PFAS Free DWR |
| Waterproof Rating | 10,000 mm |
| Breathability | 10,000 g |
| Insulation | infiLOFT® 80g Body / 60g Sleeves Polyfill |
| Seam Sealing | Critically Taped Bemis® Seams |
| Powder Skirt | Attached Adjustable Powder Skirt |
| Hood Type | Hoody Drawcord System – Helmet Compatible |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
Original: $197.97
-65%$197.97
$69.29Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
2026 686 PBR Cooler Insulated Jacket
From après to all-day missions, the 686 PBR Cooler Insulated Jacket brings the party wherever you ride. Developed with Pabst Blue Ribbon, this waterproof jacket features infiLOFT® insulation and a stealth 6-pack cooler pocket on the back. Complete with an integrated bottle opener and critically taped seams, it’s equal parts functional and festive—ready for snow, slush, or celebratory laps.
Summary
| Fit | Articulated Fit |
| Length | Hip-Length |
| Material | 2-Layer infiDRY® 10K 100% Polyester + PFAS Free DWR |
| Waterproof Rating | 10,000 mm |
| Breathability | 10,000 g |
| Insulation | infiLOFT® 80g Body / 60g Sleeves Polyfill |
| Seam Sealing | Critically Taped Bemis® Seams |
| Powder Skirt | Attached Adjustable Powder Skirt |
| Hood Type | Hoody Drawcord System – Helmet Compatible |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |






















